Wyszukiwanie wiadomości przez sesję IMAP

Rozwiązanie:
openssl s_client -connect serwer:993 -crlf
a1 LOGIN adres@mailowy.pl hasło
a2 LIST „” „*”
a3 select INBOX
a4 search subject „temat wiadomości”
a5 fetch ID body[]
a6 logout

Omówienie:
Sesje IMAP wykorzystują logowanie, więc potrzebne jest szyfrowanie. Stąd podłączenie przez openssl na bezpieczny port 993. Najważniejszym aspektem w tym przypadku są komentarze przed każdą komendą. IMAP po prostu tego wymaga. W tym przypadku wykorzystano A*, może być dowolność. Przyjęte jest jednak, aby po prostu numerować kolejno polecenia.
Podłączyliśmy się do serwera, więc logujemy się na docelowe konto. Następnie listujemy foldery na skrzynce pocztowej. Wybieramy skrzynkę odbiorczą. Teraz przyszedł czas na wyszukanie wiadomości po temacie. Zwróci on nam ID danej wiadomości. Możemy wyświetlić jej zawartość poleceniem fetch – w miejsce ID podajemy to zwrócone linijkę wyżej. Znaleźliśmy, wyświetliliśmy? To by było na tyle, trzeba się wylogować i zakończyć sesję IMAP.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. View more
Zaakceptuj